Gjakovë, gjendet e vdekur një 48-vjeçare, dyshohet për vetëvrasje

Një grua po dyshohet se ka kryer vetëvrasje. Ngjarja është raportuar të ketë ndodhur sot në mëngjes në Cermjan të Gjakovës.

Policia është njoftuar për rastin nga Spitali Rajonal i Gjakovës.

Lajmin e ka konfirmuar për KALLXO.com edhe zëdhënësi i Policisë së Rajonit të Gjakovës, Nysret Xhurkaj.

“Rreth orës 10:30 Policia ka marrë informatë nga Spitali Rajonal i Gjakovës “Isa Grezda” se në fshatin Cermjan ka ndodhur një vetëvarje. Dyshimet janë se viktima ka varur veten”, ka thënë Xhurkaj.

Tutje Xhurkaj tha se Policia i është përgjigjur vendit të ngjarjes dhe me urdhër të prokurorit të rastit trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Rasti është iniciuar si vdekje e dyshimtë”, shtoi tutje Xhurkaj.

SHARE