Formacionet zyrtare: Kosovë – Moldavi, 

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Kosovës dhe Moldavisë, duel ky në kuadër të rundit të gjashtë në Ligën C’ të “Nations League”.

Takimi zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku djemtë tanë do të mundohen që më të gjitha forcat ta mposhtin Moldavinë dhe të realizojnë një fitore, pas tri humbjeve dhe dy brazimeve,

Tashmë të dy trajnerët kanë rreshtuar  futbollistët e tyre, ku Challandes vjen me disa ndryshime të vogla.

SHARE