Flamurtari merr tri pikë të shpresë në Klinë,

Flamurtari merr tri pikë të shpresë në Klinë,
Superliga e ka mbyllur javën e 14-të me dy ndeshje interesante që u zhvilluan për mbijetesë.

Në Klinë, Dukagjini ka humbur nga Flamurtari me reuzltat 2:1

Dukagjini – Flamurtari 1-2

 Mbyllet ndeshja!

 94+′ Goool… Gentrit Begolli me një goditje të fort jashtë zone shënon për 2-1 në të mirë të Flamurtarit. 

 minuta lojë shtesë!

 74′ Flamurtari aksion të mirë nga e djathta, por pa sukses.

72′ Ilir Mustafa me kokë gjuan, por jashtë.

 69′ Goool… Shend Kelmendi i sakt nga pika e bardhë.

 68′ Penallti për Flamurtarin. Elton Basriu prek topin me dorë në zonë.

 64′ Milican dëpërton bukur, por gjuajtja e tij ndalet nga Nika.

 57′ Gava me super rast pë Dukagjinin. Porta e zbrazët, ai zgjedh ta komplikojë situatë dhe gjuajtja e tij pritet nga Nika.

 Starton pjesa e dytë!

 Mbyllen 45 minutat e para të lojës!

 38′ Maxhuni harkon te Slluqaku, por goditja e tij me kokë shkon mbi portë.

 35′ Maxhuni gjuan, por në duart e Muhaxhirit.

 31′ Goool… Shënon Mark Milicaj nga pika e bardhë.

 30′ Penalti për skuadrën e Dukagjinit. Një mbrojtës luan me dorë.

 29′ Lloga gjuan, por Nika në vend. Hapet ndeshjet me raste.

 28′ Maliqi i vetëm me Muhaxhirin, por pasimi i tij ndërpritet.

 27′ Adem Maliqi ndëshkohet me karton të verdhë.

 23′ Ernest Islamaj gjuna fuqishëm, por Muhaxhiri ishte në vend.

 17′ Lojë me duele në mesfushë dhe ndërprerje.

3′ Merlaku rrezikon por jashtë portës

 Starton ndeshja!

 Formacionet zyrtare:

 Dukagjini: Muhaxhiri, Palushaj, Bastriu, Syla, Haliti, Gava, Dushi, Mustafa, Lloga, Merlaku, Milicaj. Trajner: Severin Elezaj.

 Flamurtari: Nika, Granchov, Zenunzaj, Manxhini, Ilijovski, Bruqi, Zeqiri, Islamja, Maliqi, Kelmendi, Stullqaku. Trajner: Synaj Keçi.

 Stadiumi: 18 Qershori

Gjyqtarët: Mervan Bejtullahu, Fatlum Jashari, Alban Ejupi, Arben Halilaj.

SHARE