“Enver Hoxhaj do t’i merr mbi 100 mijë vota”

Partitë politike kanë nisur mobilizimin për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në këto zgjedhje kemi tre kandidatë për kryeministër, Avdullah Hoti nga LDK, Albin Kurti nga VV dhe Enver Hoxhaj nga PDK.

Për këtë të fundit, nga partia e tij, thonë se do t’i merr mbi 100 mijë vota.

Kështu ka thënë në Rubikon, Bedri Hamza, shef i Grupit Parlamentar të PDK-së.

“PDK kurrë s’ka pas unitet më të plotë, unë besoj që edhe Hoxhaj do të del kandidat shumë i votuar në këto zgjedhje.

Jam i bindur që cilindo opsion mbi 100 mijë vota do t’i ketë Hoxhaj. Ka një frymë në PDK e ka strukturën e organizuar dhe ka shtrirjen e mirë në terren dhe ka me pas rezultat të mirë në këto zgjedhje”.

SHARE