Derbi i zjarrtë – Milan përballë Interit

Sonte me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Milanit dhe Interit, duel ky në kuadër të xhiros së 23’të në Serie A.

Kjo sfidë është e rëndësishëm për të dyja skuadrat, pasi aktualisht Interi ndodhet në vendin e parë me plotë 50 pikë i ndjekur nga Milani që aktualisht ka 49,

Më poshtë edhe formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Milan (4-2-3-1): G Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic.

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen, Perisic; Lukaku, Lautaro Martinez.

SHARE