Deputetët e LDK-së që pritet të jenë pjesë e Kuvendit të Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit është renditur si partia e dytë pas Lëvizjes Vetëvendosje, duke grumbulluar rreth 200 mijë vota.

Ndër më të votuarit e kësaj liste është kandidatja për kryeministre dhe bartësja e listës, Vjosa Osmani.

Burime të “Epokës së re” brenda LDK-së kanë bërë me dije se në listën preliminare të kandidatëve që potencialisht kanë fituar ulëse në Kuvendin e Kosovës, listë e cila nuk është finale dhe deri në shpalljen e rezultateve mund të ndryshojë, pasi ende nuk janë numëruar votat me kusht, me post dhe ato të diasporës, mund të ketë ndryshime.

Kësaj liste pritet t’i shtohen edhe tre ose katër deputetë.

Renditja sipas numrit të votave të marra në zgjedhjet e 6 tetorit:

Vjosa Osmani

Kujtim Shala

Lumir Abdixhiku

Anton Quni

Avdullah Hoti

Ekrem Hyseni

Besian Mustafa

Arban Abrashi

Driton Selmanaj

Fetah Rudi

Armend Zemaj

Arben Gashi

Frashër Demaj

Shkëmb Manaj

Ardian Shala

Fatmir Rexhepi

Hykmete Bajrami

Lirije Kajtazi

Valentina Bunjaku

Doruntina Maloku

Haxhi Avdyli

Marigona Geci

Shkumbin Gashi

Hatim Baxhaku

Besa Gaxherri

Vlora Dumoshi …

SHARE