Covidi-19 i merr jetën edhe një të riu kosovar

Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish.

Viktima e radhës nga ky virus ishte edhe Edomondi, një djal i ri, i shkolluar dhe i edukuar.

Lajmin për vdekjen e Edmondit e ka bërë të ditur, përmes një postimi shoqja e tij, Dafina Boja.

Ajo ka kërkuar që të vaksionohemi, pasi virusi nuk po njeh moshë
Postimi i plotë:

Edmondin e kom pas goxha shok edhe njekohesisht koleg ne fakultet (Shtul) Edmondi sot ka nderru jete ne moshen 31 vjeqare dhe humbi betejen me Covid. O ju njerez merreni vakcinen e mos boni llaf se Covid-i spo njeh moshe e nuk o hajgare kjo pune. Inshallah Allahu ka me te shperbly me Xhehnnet shoku jem.

SHARE