Bylbyl Sokoli trajner i ri i Malishvës

Trajneri i njohur kosovar, Bylbyl Sokoli është zyrtarizuar në krye të FC Malishevës.

Lajmi është bërë i ditur përmes faqes zyrtare të klubit, transmeton

Njoftimi i plotë:

𝗞𝗹𝘂𝗯𝗶 𝗸𝗼𝗻𝗳𝗶𝗿𝗺𝗼𝗻 𝘀𝗲 𝗸𝗮 𝗮𝗿𝗿𝗶𝘁𝗲̈ 𝗺𝗮𝗿𝗿𝗲̈𝘃𝗲𝘀𝗵𝗷𝗲 𝗺𝗲 𝗧𝗿𝗮𝗷𝗻𝗲𝗿𝗶𝗻 𝗕𝘆𝗹𝗯𝘆𝗹 𝗦𝗼𝗸𝗼𝗹𝗶

Bylbyl Sokoli është padyshim njëri nga trajnerët më të mirë në Kosovë. Ka një përvojë impresive ku ka menaxhuar Top Klubet Kosovare si Prishtina, Gjilani e Llapi.

Gjatë përvojës së tij si trajner, ai u mësoi sportistëve disiplinë, punë të palodhur dhe përkushtim dhe kjo reflektohet jo vetëm në performancat e tyrë në lojë e stërvitje, por edhe në qëndrimet e tyre në jetën e përditshme.

Aftësitë e tij të shkëlqyeshme të organizimit dhe menaxhimit së bashku me pasionin e tij për përsosmëri janë motivuese.

Arritja e marrëveshjes me trajnerin Sokoli është mjaft emocionuese për klubin tonë dhe presim që së bashku të jemi pjesë e suksesit të ardhshëm të klubit.

Trajnerit i urojmë mirëseardhje në klub dhe presim me padurim të punojmë me të

SHARE