Arrestohet personi që deshi të vrasë presidentin Trump

Një 25-vjeçar është arrestuar para Shtëpisë së Bardhë në Washington pasi ai i tha një anëtari të shërbimit sekret se kishte ardhur për ta vrarë presidentin.

Roger Hedgett u arrestua dje nën akuzën për kërcënim për lëndim trupor, shkruan Associated Press përcjellë Klan Kosova.

Hedgett iu afrua një oficeri të policisë sekrete përpara Shtëpisë së Bardhë dhe tha që ai dëshironte të vriste presidentin Donald Trump dhe kishte një thikë me vete.

Pas arrestimit, i dyshuari është referuar në spital për një vlerësim mjekësor, duke shtuar se nuk dihet se ku jeton apo nëse ai ka një avokat.

SHARE