Aksidenti me lëndime në Dollc të Klinës, policia jep detaje

Ka ndodhur një aksident në fshatin Dollc, të komunës së Klinës.

Lajmin për Indeksonline, e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Xhevat Ibra.

Ai tha se sot rreth orës 17:04 në rrugën Pejë-Prishtinë, në fshatin Dollc, komuna e Klinës ka ndodhur një aksident me lëndime, me ç’rast drejtuesi i mjetit është vetaksidentuar.

Kështu, drejtuesi i mjetit ka pësuar lëndime trupore, por është jashtë rrezikut për jetë.

Nderkaq, njësitet relevante të Policisë së Kosovës kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë ndërmarre të gjitha veprimet e nevojshme./

SHARE